W Szczecinie stanął pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Służba Polsce była treścią jego życia. Walczył o jej niepodległość i suwerenność, będąc członkiem opozycji demokratycznej – KOR i NSZZ „Solidarność”, której był wiceprzewodniczącym – powiedział o Lechu Kaczyńskim marszałek Sejmu Marek Kuchciński. – Miał swoją wizję Polski – państwa sprawiedliwego, bezpiecznego, bogatego jej obywatelami, dobrze zarządzanego, praworządnego i dumnego z własnej historii i swojego statusu w świecie. Jego najważniejszym przesłaniem była wytrwała praca na rzecz dobra wspólnego, dla narodu, w interesie Rzeczypospolitej i jej racji stanu. Uważał, że polityka jest służbą w imieniu i na rzecz wszystkich obywateli. Jego misja przerwana tragicznie, zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny. Po 2010 roku stał się odczuwalny brak naszego prezydenta. Pozostała wśród nas świadomość niedokończonego dzieła – mówił marszałek.

Marek Kuchciński dziękował mieszkańcom Szczecina za pamięć o życiu, myśli i dziele śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego i życzył wierności Jego przesłaniu. – Życzę również pomyślności mieszkańcom tego regionu, powtarzając za Prezydentem Lechem Kaczyńskim: „Silny Szczecin, silne Pomorze Zachodnie, to polska racja stanu”.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, premier Mateusz Morawiecki, parlamentarzyści, ministrowie. List od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przeczytał minister ON Mariusz Błaszczak.

lk1 lk2 lk3